E.ON

Updated on
min reading

Koncern E.ON je v současné době jedním z největších světových energetických podniků, který působí na evropském území, ale také v Severní Americe a v Rusku. Celkem zásobuje energií 35 milionů zákazníků. Koncern E.ON se orientuje na výrobu “čistší a lepší energie” a status “globálního poskytovatele specializovaných energetických řešení”. 

E.ON v České republice

V České republice je společnost E.ON distributorem a dodavatelem elektřiny a plynu od roku 1998. Dalšími aktivitami společností jsou například výroba a rozvod tepla. Distribuční oblast společnosti zahrnuje jižní Čechy a jižní Moravu pro distribuci elektřiny a oblast jižních Čech pro distribuci plynu. Celkový počet zákazníků E.ON v České republice činí u odběru elektřiny 1,2 milionu (20% podíl a trhu), u zemního plynu se jejich počet rovná 220 tisícům (7,5% českého trhu). Sídlo společnosti se nachází v Českých Budějovicích. Skupina E.ON v České republice spojuje 5 dceřiných podniků:

  • E.ON Česká republika, s.r.o. Koordinující prvek skupiny odpovědný za realizace strategií společnosti na území České republiky.
  • E.ON Energie, a.s. Společnost zabývající se prodejem elektrické energie a zemního plynu na lokálním energetickém trhu.
  • E.ON Distribuce, a.s. Podnik spravující distribuční soustavy elektřiny a plynu na českém území.
  • E.ON Trend s.r.o. Společnost odpovědná za výrobu elektřiny a tepla, stejně jako za jeho rozvod.
  • E.ON Servisní, s.r.o. Společnost má na starosti servisní služby týkající se provozu energetických distribučních soustav.

E.ON - Tarify

Tip!
Potřebujete rychle poradit s výhodným tarifem, případně porovnat nabídku distributora E.ON s ostatními produkty na trhu? Vyzkoušejte naší jednoduchou srovnávací kalkulačku!

  Území Distribuce Nabídka produktů E.ON
Elektřina Jižní Čechy, Jižní Morava E.ON  6 produktů         
Zbytek ČR ČEZ  3 produkty
Praha PRE 3 produkty
 
  Území Distibuce Nabídka produktů E.ON
Plyn Jižní Čechy E.ON 4 produkty
zbytek ČR RWEGasNet 4 produkty
Praha PPD 4 produkty

E.ON - Ostatní služby, bonusy

Vedle dodávek elektřiny nabízí E.ON řadu služeb a bonusů, od výhodných nákupů úsporných spotřebičů (Protherm, Gorenje, elektrokola Lectron), účasti v bonusových programech (Tesco Clubcard, Eni), až po havarijní a servisní služby (opravy spotřebičů, zásah při technických haváriích, zabezpečovací systémy, připojištění). 

NÁŠ NÁZOR
Gigant mezi soukromými dodavately elektřiny a plynu ve světě patří i v České republice mezi největší dodavatele (20% podíl na trhu). Doporučujeme ověřit nabídku menších a středních dodavatelů pro jistotu získání nejlepší ceny.

E.ON Základní údaje

Holdingová společnost byla založena v Německu v roce 2000 sloučením dvou energetických společností VEBA a VIAG. V roce 2003 společnost E.ON vstoupila na trh s plynem prostřednictvím akvizice podniku Ruhrgas (dnes E.ON Ruhrgas). Sídlo Skupiny E.ON se nachází v Düsseldorfu. Společnost má své dceřinné společnosti kromě České republiky také v Německu, Rakousku, Švýcarsku, v zemích Beneluxu, Polsku, Slovensku a Maďarsku. Počet zaměstnanců společnosti dnes činí 85 000.

Společnosti koncernu E.ON se v České republice kapitálově podílejí na podnikání jiných firem poskytujících služby a technologie související s výrobou a distribucí elektrické energie a zemního plynu. Samotný E.ON Czech Holding disponuje majetkovou účastí na Pražské plynárenské (49,35%), Jihomoravské plynárenské (43,3%), ŠKO Energo FIN (42,5%) a ŠKO Energo (21%).

Předpokládané hospodářské výsledky E.ON Česká republika za rok 2014:

Provozní tržby: 8,69 mld. Kč
Čistý zisk: 1,016 mld. Kč
Počet zaměstnanců: 1132

Kontakty

Potřebujete poradit ohledně vaší spotřeby energie? Chcete změnit smlouvu? Okamžitě a bezplatně vám poradíme!

Zákaznická linka: 840 111 333 (pracovní dny 7 - 20 hodin)
Poruchová linka: 800 22 55 77 (v provozu 24 hodin denně, 7 dní v týdnu)
Email: [email protected]
Sídlo společnosti E.ON:
F. A. Gerstnera / 2151
370 49 České Budějovice