Jak přepsat elektřinu na nového majitele?

Stěhování - kromě starostí jak všechno co nejsnadněji přestěhovat do nového bytu řešíte také formality spojené s převodem elektřiny a plynu. Jak na sebe přepsat elektřinu, jaké formuláře k tomu potřebuji a je třeba při přepisu elektřiny přítomnost předešlého nájemníka bytu? Vy se ptáte a my máme odpověď.

Přepis elektřiny - postup

Pokud jste se právě přestěhovali do nového bytu, stojí před vámi otázka, zda si ponecháte dodavatele elektřiny, od kterého odebíral původní nájemník bytu nebo si zvolíte dodavatele nového. Nebojte se předešlého majitele zeptat na podrobnosti tarifu, který využíval. Pokud nevíte co všechno byste měli o dodavateli elektřiny a smlouvě na dodávku elektřiny vědět, přečtěte si článek, který vám poradí jak vybrat toho správného dodavatele elektřiny.

Vyhovují vám ceny a podmínky stávajícího dodavatele a přejete si navázat na smlouvu o dodávce elektřiny po předešlém nájemníkovi? V tomto případě můžete zahájit proces přepisu smlouvy.

 Ukončení smlouvy se stávajícím odběratelem, předávací protokol

Každý dodavatel připravil k přepisu smlouvy trochu jiné dokumenty. Obecně se ale vždy jedná o formulář, kterým se stávající odběratel odhlásí z odběrného místa a vy se k němu přihlásíte. Je praktické celý proces zahájit a provést naráz, tzn. podat odhlášení a přihlášení během jedné návštěvy nebo zaslat oba dokumenty dodavateli společně v jedné zásilce. Zajistíte si tak plynulost změny a nehrozí, že dojde např. k odhlášení a odpojení odběru, aniž byste vy byli přihlášení. Přepis smlouvy můžete vyřídit i bez účasti původního majitele či nájemníka, postačí pokud vám dá k přepisu plnou moc a dodá z jeho strany potřebné dokumenty.

 Formuláře potřebné k přepisu smlouvy

Formuláře plné moci stejně jako ostatní dokumenty naleznete na webových stránkách dodavatele nebo přímo v zákaznickém centru.

  • Smlouva o připojení - smlouvu uzavíráte s distribuční společností, která spravuje dodávky na daném území. Jedná se vlastně o přepis odběrného místa a vaši osobu.
  • Žádost o změnu zákazníka
  • Žádost u ukončení smlouvy od původního majitele
  • Plná moc k jednání jménem původního majitele - pokud budeme vyřizovat přepis bez jeho účasti

Pro vyplnění dokumentů potřebujeme následující informace:

  • Číslo místa spotřeby
  • Číslo elektroměru
  • Aktuální stav elektroměru
  • Vaše bankovní údaje, adresu, vaše inciály, podpisy vás a stávajícího odběratele

Na celý proces přepisu elektřiny si vyhraďte zhruba měsíc. Současný nájemník či majitel by měl současně požádat o zaslání vyúčtování ukončeného odběru.

 Kontakty pro přepis odběrného místa - ČEZ, E.ON, PRE

Přepis elektřiny můžete vyřídit osobně v zákaznických centrech dodavatelů, písemně nebo i telefonicky:

Distributor Adresa pro zaslání dokumentů Zákaznická linka
ČEZ ČEZ Zákaznické služby
Guldenerova 2577/19
326 00 Plzeň
840 840 840
E.ON E.ON Česká republika, s.r.o.
Středisko služeb zákazníkům
Poštovní přihrádka 54
656 54 Brno
800 77 33 22
PRE Pražská energetika, a. s.
Zákaznické služby
Na Hroudě 1492/4
100 05  Praha 10
840 550 055
Updated on